Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

[XP] Ed, Edd & Eddy: Atak robotów

Edd, Edd i Eddy: Atak robotów

Był 15 września 2011 roku, kiedy Kuba Pajączek wydał pełną wersję swojej znanej mi gry „Ed, Edd & Eddy: Robots’ attack”. Czy gra o Edach to był jakiś dobry pomysł, czy kompletny niewypał? Tutaj wyjaśnię tą kwestię.

Fabuła

Edy po raz kolejny próbują dokonać przekrętu i zdobyć pieniądze na łamiszczęki. Niestety, ze zbudowanymi przez nich robotami coś jest nie tak i zamiast im w tym pomóc, ruszają opanować świat. Od tej pory zadaniem gracza jest pokierować Edami, żeby ci naprawili swój błąd. Od gracza zależy, czy im się to uda.

Grywalność

Styl wywołania walk ciekawie zrobiony. Gracz może walczyć i z robotami na mapie, i z robotami ukrytymi. Głównie przeciwnikami są najemnicy. Z jednej strony te walki są dziwne, do jak dotkniemy robota na mapie, to walczymy tylko z dotkniętym, a jak losowa walka, to dwa. Można to było zrobić tak, że po dotknięciu jednego robota walczymy w przypadkową grupą, do której należy dotknięty robot, a po tym, jak wygramy tą walkę, wszystkie roboty biorące w niej udział znikają z mapy. Ale, ponieważ to zapewne pierwsza gra "Pająka", można spokojnie przymknąć na to oko

Waga 50
Gwiazdki 3/5
Razem 150/250

 

Oprawa

Styl grafik jest mieszany. Trochę denerwujący, trochę cieszący oko, ale może być. W końcu to nie o grafikę chodzi, kiedy robisz grę.(3*)

Muza przypomina dobre czasy. Uważny gracz, który grał w Jurassic Park czy Ultimate Stuntman (NES) czy Crash Bandicoot 2 (PS1) i do momentu zagrania w TĄ grę nie zapomniał tej muzy, rozpozna ją, skoro tylko ją usłyszy. Bez napisów końcowych. Ci, który NIE grali w żadną z tych gier (lub grali i pozapominali), mają okazję nadrobić zaległości. Jedynie „Falcon Punch” może rozczarować wyczuciem czasu, ale to nie jest zbytnio rażący błąd (4*)

Język trzyma poziom. Jeśli są jakieś błędy ortograficzne, gramatyczne, interpunkcyjne czy stylistyczne, to są one dla klimatu. Słownictwo szanuje graczy, toteż nie mam uwag. (5*)

Waga 25
Grafika: 15 * 3 = 45
Dźwięk: 5 * 4 = 20
Język: 5 * 5 = 25
Gwiazdki 3/5
Razem 90/125

 

 Obsługa

W grze nie ma żadnej regulacji poziomu trudności, w związku z czym nie ma mowy o kokosach, jeśli chodzi o poziom trudności. (0*)

Konfiguracja gry jest dosłownie niemożliwa. Żadne opcje konfiguracji gry nie są dostępne. (0*)

Zapis gry jest możliwy dosłownie w każdym miejscu, kiedy nic się nie dzieje. Do pełni szczęścia brakuje tylko autozapisów. (4*)

Waga: 15
Poziom trudności: 5 * 0 = 0
Konfiguracja: 5 * 0 = 0
Zapis gry: 5 * 4 = 20
Gwiazdki 1/5
Razem: 20/75

 

Technika

Instalka gry to zwykłe samorozpakowujące się archiwum. Do tego jej autor udostępnił pełny wgląd RPG Makerem XP w kod źródłowy gry. (3*)

Do gry nie jest dołączona żadna instrukcja. Rozumiem, że Edów każdy zna, ale może się trafić, kto nigdy w życiu nie widział serialu „Ed, Edd & Eddy”. Trochę szkoda, bo jak tu zrozumieć coś, co się widzi pierwszy raz w życiu? ( 0*)

Gra nie jest w żaden sposób zabezpieczona przed nielegalnym kopiowaniem, a sam fakt, że jest udostępniona ZA DARMO jest dla niej wielkim plusem, jeśli chodzi o piractwo komputerowe. Jeśli to czytasz, pajączku, to tak trzymaj, a piractwo komputerowe na ciebie nie uderzy. (5*)

Waga: 10
Instalacja: 3 * 3 = 9
Pomoc: 0 * 4 = 0
Zabezpieczenia: 5 * 3 = 15
Gwiazdki: 2/5
Razem: 24/50

 

Podsumowanie

Grywalność: 150/250
Oprawa: 90/125
Obsługa: 20/75
Technika: 24/50
Razem: 284/500

 Pomysł na grę o Edach to dobra propozycja na przynajmniej dwa wieczory. Może i daleko jej do ideału, ale można to znieść. Wszak wcześniej mieliśmy gorszą grafikę, niż teraz istnieje.

Link do pobrania